V Tatralandii vo svojom živle

Autor: McROY Slovakia | 4.6.2014 o 9:00 | Karma článku: 1,45 | Prečítané:  417x

Po nezabudnuteľných zážitkoch na snehu a lyžiach, ktoré mi priniesol Miliónový dream job, prišli nové, jarné, spojené s vodou a ... to sa už nechajte prekvapiť.  

Poďme ale pekne poporiadku. Veľa napovedá už samotný názov môjho ďalšieho prechodného pobytu -  Holiday Village v Tatralandii pri Liptovskom Mikuláši. Areál je skutočne rozsiahly. Dokazujú to aj čísla - stopäťdesiatpäť bungalovov a apartmánov rozdelených do jedenástich osád pre individuálnu i rodinnú dovolenku v tesnej blízkosti vodného raja.

 

 

Osada U poľovníka, Liptovská dedina, Remeselnícky dvor, Indiánska osada, Skautský tábor, Westernová osada... – už ich výstižné názvy naznačujú, či si splníte sen o domčeku s romantickou záhradkou,  alebo sa „zahráte“  sa na kovbojov, indiánov prípadne remeselníkov.

Každá osada v sebe ukrýva vlastný príbeh, nové zážitky a prekvapenia. V každej časti sa nachádzajú detské ihriská, ohniská pre grilovanie, športoviská a možno sa zapojiť do rôznych aktivít od bowlingu cez stolný futbal až po 5D kino. V hlavnej budove sa nachádza recepcia spolu s reštauráciou, kde vás šikovní majstri kuchárskeho umenia odbremenia od varenia. To by ste inak hravo zvládli v plne vybavených kuchynkách, ktoré sú súčasťou bungalovov.

Návštevníci Tatralandie si vedia vyplniť čas za akéhokoľvek počasia a s určitosťou sa tu nikto nenudí.  
Rôznorodosť ponúkaných aktivít a zážitkov je tu naozaj veľká. Tou top je pre mňa bezpochyby a jednoznačne Superfly. Tak veľmi som sa tešila!

Superfly je adrenalínová atrakcia simulujúca voľný pád, ktorý sa dá zažiť napríklad pri zoskoku z lietadla, no bez pocitu strachu a prípadnej nevoľnosti z výšky. Je  určená všetkým od 6 do 100 rokov a dokonca (ako sa uvádza v propagačných materiáloch) ju môžu vyskúšať aj občania na invalidnom vozíku. Nepotrebujete predchádzajúce skúsenosti, ani špeciálnu fyzickú prípravu.

V podstate je to jednoduché – oblečiete si špeciálny overal, dáte si prilbu, okuliare, tenisky,  do uší štuple. V krátkej inštruktáži sa dozviete, ako treba držať telo, ako ovládať let zmenou polohy hlavy, nôh a rúk a naučíte sa význam signálov, ktorými vám inštruktor pomôže nájsť správnu polohu tela, potrebnú pre stabilný let. Spolu s inštruktorom vojdete do veterného tunela s kruhovou sklenenou letovou komorou s priemerom 4,3 metra a výškou až 17 metrov a jednoducho si ľahnete. Pocítite, ako so stúpajúcou rýchlosťou prúdenia vzduchu prestáva pôsobiť zemská príťažlivosť. Vaše nohy začne prúd vzduchu zdvíhať a vy letíte v základnej pozícii. Rešpekt a strach z dosiaľ nepoznaného postupne strieda nadšenie, telom a hlavou prechádza skutočne všetko.

Počas prvého 1,5 minútového vstupu ma síce hádzalo kade-tade, ale keďže som bola neustále v rukách skúseného inštruktora, naučila som sa ovládať svoje telo vo voľnom páde. „Ja lietam!“ prebehlo mi hlavou.

Po krátkom oddychu a zrovnaní si všetkých emócií, ktoré sa ma zmocnili, som vstúpila do tunela po druhý raz. Už som si istejšia, na signály inštruktora reagujem pohotovejšie a let postupne dostávam pod kontrolu. Úžasné!!! Aby to však nebolo iba nejaké „polietkávanie si“, rýchlosť vzduchu sa zvyšuje až na 270km/h, pod ochranné krídla ma berie inštruktor a lieta so mnou tak, ako sa patrí. Sto percent a skutočný adrenalín, vyvetráte si hlavu, vyčistíte telo...

Neviem to opísať slovami, to musíte jednoducho zažiť! Ten pocit nadšenia z úžasného zážitku vo mne zotrval ešte celý deň. Bola som uvoľnená, usmiata, spokojná. Často na tie tri minúty spomínam a nanovo ich prežívam pri prehrávaní DVD záznamu z video systému integrovaného v simulátore. Som však presvedčená, že si to naživo zopakujem ešte aspoň raz. Bola to ozajstná čerešnička na torte na záver mojej výhry - VIP tester pre túto sezónu.

Ešte sa však s vami nelúčim, pretože ma čaká stáž s Igorom Rattajom. Neskutočne sa na to teším – veď to bol ten hlavný dôvod, prečo som sa do súťaže Miliónový dream job prihlásila. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.


Už ste čítali?